Past Champions



Navigation Home > Past Champions

Season Boat Name State Skipper Crew Venue
57-58 Classic NSW R .Young J.Barter GRSC
58-59 Classic NSW R .Young J.Barter GRSC
59-60 Venom WA L.Chivers K.Court Nedlands
60-61 Venom WA L.Chivers K.Court GRSC
61-62 O Lay NSW J.Gettens K.Cole Nedlands
62-63 O Lay NSW J.Gettens K.Cole Yarra Bay
63-64 Venom WA L.Chivers K.Court Nedlands
64-65 Valour NSW N.Head K.Court St George
65-66 Valour NSW N.Head T.Bailey Nedlands
66-67 Echo NSW W.Wood B.Graves Chelsea
67-68 Fury NSW D.Jeffkins D.McEnearney Speers Pt
68-69 Bitsa NSW B.Piefke F.McBeath Nedlands
69-70 Peta NSW R.Lowndes L.Donovan Chelsea
70-71 Jo Blo NSW D.Jeffkins P.Jeffkins Yarra Bay
71-72 Jo Blo NSW D.Jeffkins P.Jeffkins Nedlands
72-73 Henny Penny NSW P.Reilly D.McEnearney Gosford
73-74 Vengeance VIC J.Manfield P.Bainbridge Chelsea
74-75 Traction NSW R.Simpson W.Gosper Bunbury
75-76 La Tache VIC J.Manfield P.Bainbridge Speers Pt
76-77 Ratcatcher VIC K.Clarke B.Clarke Chelsea 
77-78 Traction NSW R.Simpson T.Green Sth Perth
78-79 Get It Up WA G.Caporn W.Whetters Yarra Bay
79-80 Vickell NSW N.Ryan J.Brook St Leonards
80-81 Lido NSW R.Longbottom C.Menzies Fremantle
81-82 Lido NSW R.Longbottom C.Menzies Teralba
82-83 Attraction NSW P.Winny B.Hollis Ceduna
83-84 Rawhideous NSW S.Leonard B.Hollis Albany
84-85 Hawkwind NSW R.Nattrass D.Reid Belmont
85-86 Guess Wot NSW G.Hughes M.Patterson Ceduna
86-87 Aussie One NSW A.Searl N.Simpson Sth Perth
87-88 Motivation NSW P.Winny D.Reid StGSC
88-89 Wot Next NSW G.Hughes M.Patterson Brighton
89-90 The Red Boat NSW D.Jacobson S.Shaw East Fremantle
90-91 Wot Next NSW G.Patterson J.Gilham Teralba
91-92 Fornacape WA G.Caporn M.Forbes Brighton
92-93 Fornacape WA G.Caporn M.Forbes Geraldton
93-94 The Red Boat NSW D.Jacobson G.Sheldon StGSC
94-95 Fornacape WA G.Caporn M.Forbes Ceduna
95-96 Dipsomania WA M.Dunbar P.Dunbar St Perth YC
96-97 Any Which Way NSW D.Luck A.Sinton Teralba
97-98 Boneyard NSW J.Howard P.Howard Ceduna 
98-99 Atomic Rat WA D.O'Byrne G.Swan Bunbury
99-00 Any Which Way NSW D. Luck G. Crichton StGSC
00-01 Cho Kon It WA G.Caporn M Forbes Brighton
01-02 Tasty Fish WA B. Fannon S. Fico East Fremantle
02-03 Take It Easy NSW M. Winny C. Dunn Belmont
03-04 Any Which Way NSW D Luck G Crichton Kangaroo Island
04-05 Pilbara Constructions WA G.Caporn M Forbes Busselton
05-06 Any Which Way NSW D Luck G Crichton Hervey Bay
06-07 Any Which Way NSW D Luck G Crichton Kangaroo Island
07-08 Pilbara Meta Maya WA G.Caporn M Forbes St Perth YC
08-09Any Which Way NSW D Luck G Crichton Toronto Amateur SC
09-10 Any Which Way NSW D Luck G Crichton Port Dalrymple
10-11 Drive It In Dry WA Gavin Caporn J Elliot East Fremantle
11-12 Any Which Way NSW D Luck G Crichton St George
12-13 Custom Constructions WA Gavin Caporn J Elliot Largs Bay
13-14 Any Which Way NSW D Luck A Sinton Port Dalrymple
     14-15      Tasty Fish  WA  B Fannon      C Fannon  Rockingham
 15-16 Any Which Why   NSW D Luck      D Voitman   Toronto Amateur SC